osnowy geodezyjne
osnowy geodezyjne
grawimetryczne i magnetyczne
granice administracyjne
granice administracyjne
zdjęcia lotnicze
zdjęcia lotnicze
nazwy geograficzne
nazwy geograficzne
mapy tematyczne
mapy tematyczne
baza danych ogólnogeograficznych
baza danych ogólnogeograficznych
ortofotomapa
ortofotomapa
numeryczne dane wysykościowe
numeryczne dane wysykościowe
baza danych obiektów topograficznych
baza danych obiektów topograficznych
BDOT 10k
mapy topograficzne drukowane
mapy topograficzne drukowane

Aktualności

17.07.2014r. - Nowy WMS w Geoportalu

Uprzejmie informujemy, że na Geoportalu jest dostępna nowa usługa WMS publikująca dane opracowane w ramach Programu ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły, w którym wykonywane są analizy programów inwestycyjnych m.in. dla rzek Soły, Skawy, Raby, Dunajca i Sanu z Wisłokiem.
Przedmiotowa usługa przedstawia następujące dane:

• zieloną linią została oznaczona strefa zalewowa dla wody stuletniej opracowana w ramach analiz programów inwestycyjnych po weryfikacji,
• linią żółta przedstawia strefę zalewową dla wody stuletniej opracowaną w ramach analiz programów inwestycyjnych (w trakcie weryfikacji),
• Linią niebieską oznaczono strefę zalewową z roku 2010-2011.

Z usługi można skorzystać uruchamiając w przeglądarce mapowej Geoportalu narzędzie Dodaj mapę, a następnie wybierając z listy dostępnych usług WMS Serwisy inne a potem Górna Wisłą – stan wód. Usługa dostępna jest pod adresem http://wezelsdi.geoportal.gov.pl/gornawisla/wmservice.aspx.

Zapraszamy do korzystania.  

14.07.2014r. - Możliwość zgłaszania uwag

Szanowni Klienci,

Informujmy, że w celu zapewnienia możliwości szybkiego kontaktu dotyczącego nieodpłatnego udostępnienia danych (udostępnianych na podstawie art. 40a ust. 2 pkt. 1 ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne z dnia 17 maja 1989 r., Dz. U. z 2014 r. poz.897), Centralny Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej uruchamia specjalny adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , na który można wysyłać ewentualne:
- uwagi merytoryczne,
- zgłoszenia problemów technicznych
oraz inne związane z tematem.

Dyrekcja CODGiK  

12.07.2014 – Nowelizacja ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne

Szanowni Klienci,

W dniu 12 lipca 2014 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 5 czerwca 2014 r. o zmianie ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, która wprowadza m.in. zmiany w trybie zgłaszania prac geodezyjnych i kartograficznych, udostępniania materiałów z pzgik oraz kontroli wyników prac geodezyjnych i kartograficznych.
Pragniemy zwrócić Państwa szczególną uwagę na zmiany związane z trybem realizacji wniosków na udostępnienie danych z czgik. Więcej informacji pod adresem http://www.codgik.gov.pl/index.php/obsluga-klienta/formularze.html 

Komunikaty

11.07.2014 - Nowe wnioski

Szanowni Państwo,

wraz ze zmianą przepisów prawa (ustawa z dnia 5 czerwca 2014 r. o zmianie ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne […]) zmianie ulegają wzory wniosków na udostępnienie danych z czgik. W związku z powyższym od dnia 12 lipca br. prosimy o korzystanie z aktualnych wniosków (zamówienia złożone na starych wnioskach nie będą posiadały danych niezbędnych do ich realizacji). Po wypełnieniu i złożeniu w CODGiK wniosków na materiały z czgik nie będzie możliwości ich skorygowania bądź zmiany. Prosimy zatem o szczególne zwrócenie uwagi na ich poprawne i kompletne wypełnienie (zmiany w realizacji zamówienia będą wymagały ponownego złożenia wniosku w CODGiK).

Więcej…

23.09.2013r. - Awaria

Informuję, że dnia 23.09.2013r. z powodu awarii nie działają numery telefonów w CODGIK od 53-22-502 do 53-22-530, pozostałe numery działają prawidłowo. Za utrudnienia przepraszamy i o usunięciu awarii poinformujęmy Państwa za pośrednictwem naszej strony internetowej. 

ePUAP - Ważne! 09.01.2014r.

 Centralny Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej informuje, że

od dnia 9 stycznia 2014 roku:

 

Zgodnie z § 20.1 rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 5 września 2013 roku (Dz.U.2013, poz. 1183) w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego udostępnianie materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego odbywać się będzie na podstawie wniosku o udostępnienie materiałów zasobu złożonego w formie:

Więcej…