Od dziś (13 stycznia br.) można korzystać z kolejnego modułu na Portalu PZGiK (https://pzgik.geoportal.gov.pl/imap/) odnoszącego się do zdjęć lotniczych. Serwis pozwala tym samym na składanie wniosków o udostępnienie fotogrametrycznych zdjęć lotniczych z centralnej części państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.


Moduł umożliwia także automatyczne zrealizowanie zamówień na zdjęcia z widocznych na mapie poprzez obrysowanie ich środków rzutów i następnie zatwierdzenie wyboru na liście. Obecnie w trybie automatycznym dostępne są zdjęcia wykonane w 2013 roku i nowsze. W trybie automatycznym możliwe jest także wyświetlenie miniatury zdjęcia przed jego zakupieniem:

modul zdj-miniatury

W trybie automatycznym istnieje także możliwość wyświetlenia szczegółowych informacji o danym zdjęciu (np. terenowego rozmiaru piksela zdjęcia) poprzez funkcję "Identyfikacja":

modul zdj-identyfikacja

Zapraszamy do korzystania z nowego modułu, wystarczy założyć konto w systemie i zamawiać dane jak w sklepie internetowym. Portal PZGiK obsługuje płatności online.